
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | |
| Output Type | |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Propagation Delay | |
| Max Supply Current | 4 mA |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Number of Bits per Element | |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 175 mV |
| Baud Rate | 20 kbaud |
| Schedule B | 8542390000 |
| Input Type | |
| Interface | LIN |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 kBaud |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V to 27 V |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
Stock: 11961
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39322
Ext.Price$0.39322
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39322 | $0.39322 |
| 10 | $0.36030 | $3.60300 |
| 25 | $0.33014 | $8.25350 |
| 50 | $0.30250 | $15.12500 |
| 100 | $0.27207 | $27.20700 |
| 300 | $0.24470 | $73.41000 |
| 500 | $0.22009 | $110.04500 |
| 1000 | $0.21453 | $214.53000 |
| 3000 | $0.20911 | $627.33000 |
| 5000 | $0.20384 | $1019.20000 |
